No a takto sa stravujeme s Adrenalinom

Raňajky sú čerstvé rožky, nutela, lekvár, maslo, párky a chleba vo vajci. Denne sa varí na raňajky čaj a kakao, podľa toho, čo si deti uchmatnú tak to raňajkujú.

Obedy sú vždy v tábore. Pani kuchárka varí výbornú stravu, k dispozícii je i dupla. Zvyčajne je kurací rezeň s kašou, kuracie pečené stehná s ryžou, mäsové rizoto, puding a jogurt, ak deti chcú.

Večera, hneď v prvý deň na večeru pokiaľ to počasie dovolí sa deťom rozdá múka v hrnčeku, soľ voda a každý si musí vymiešať a vyvaľkať placku, ktorú si potom upečú nad pahrebou na platni ako posúch. No musím povedať, že som už videl hocičo, ale toto nemá chybu tie tvary, tie zvedavé oči kedy sa to upečie ako to chutí a tak. Už založiť oheň si žiada dosť veľa námahy, pretože nie je oheň ako oheň a ak sa má niečo piecť nemôžeme to predsa jesť zhorené, treba správnu pahrebu. Najbežnejšie sa v Adrenaline pečie krkovička na rošte, živánska kapsička v alobale, ryby na platni a špekačky. Všetko sa robí pod dohľadom, nestane sa, že dieťa dostane surovú stravu. Dbáme však s inštruktormi na tom, aby dieťa malo pocit, že si to upravili a upiekli sami.

Raz za turnus sa stravujeme na večeru na kolibe, kde si deti dávajú palacinky a bryndzové halušky s kofolou.  Všetko podľa vlastného výberu, videl som aj hranolky a zmrzlinový pohár. Strava tu je z dôvodu ak sa neskoro vrátime z programu.

Vždy je tu možnosť, ak je dieťa rozmaznané zo začiatku mu spravíme na kolibe palacinky, no davová psychóza nepustí a rýchlo sa začlení do davu medzi ostatné deti a prestane byť vyberavé. Tu však musím pripomenúť, že treba skontrolovať, čo má dieťa pobalené pred odchodom do tábora, pretože hlavne staré mamy pribalia do toho malého vaku veľmi veľkú cukráreň.