Príhovor jeho eminencie Prince Jose Cosmelli uchádzačom 23.6.2012

Milí uchádzači,

nie! My nerobíme charitatívne činy! My robíme humanitárnu prácu, pretože si vážime všetkých, ktorým pomáhame.

Nie! Nepracujeme s peniazmi od platcov daní!

Nie! Nie sme odborníci altruizmu, radšej sme kompetentní, presvedčení a oddaní dobrovoľníci, ktorí robia svoju prácu veľmi – veľmi zručne a vytrvalo.

Nikdy nezabudnite, milí uchádzači, že Titanic postavili odborníci, Noemovu Archu postavili amatéri.

Tak preto teraz, milí uchádzači, viac ako kedykoľvek predtým, potrebujeme vašu prácu a oddanosť v súlade s vaším nadaním. Teraz, viac ako kedykoľvek predtým, vás potrebujeme, aby ste sa pripojili k nášmu ušľachtilému boju – boju, ktorý nevedieme proti ľuďom, ale v prospech ľudí, ktorí nás potrebujú; boju, v ktorom sa nezabíja ale život dáva; kde nebudú porazení, iba víťazi; boju, ktorý neničí, ale buduje – buduje mosty s cieľom zjednotiť ľudí, nie múry aby ich rozdelili.

A potrebujeme vás, rytieri a dámy, pretože vy ste tá pravá šľachta21. storočia, tí, ktorí sú šľachtici pre svoje činy a zásluhy, nie náhodou, pretože sa tak narodili.

Sami nie sme schopní spraviť nič, spolu nezmeníme svet, ale budeme ho schopní podstatne zlepšiť, a rytieri Svätého Jána zlepšujú svet už tisíc rokov. Vy ste tu tiež, aby ste zlepšili svet tým, že sa stanete rytiermi a dámami, ktorí sa cítia byť poctení službou dobrej veci.

Vitajte medzi vašimi bratmi a sestrami po celom svete!