Takto bolo v júni 2011 na offroade v Rimavskej Sobote

(foto: Branislav Rajňák)

Vážení priatelia, nemám slov – neskutočná akcia, priamo tu v Rimavskej Sobote, kde si ľudia myslia, že tu nič iné, len muchy, smrad a nič  tu nie je. Ale to nie je tak, vravím Vám, že to nie je tak. Všetci sme sa mohli presvedčiť o tom, že sú tu vždy ľudia a firmy, ktoré majú niečo naviac, aby urobili niečo pre ľudí a komunitu zaujímajúcu sa o offroad.

Kamarát mi hovoril niekedy v apríli o akcii, ktorú ide organizovať , bude to offroadová akcia a vraj to bude niečo iné, ako sme doposiaľ zvyknutí. Musím potvrdiť už teraz, že sa nemýlil a ja som bol milo prekvapený zo zážitku, ktorý mi týmto spôsobil: organizácia ako má byť, itineráre s maximálnou presnosťou, trať vytýčená páskami, maximálne zabezpečená trať  traťovými komisármi a organizátormi. Už tu bolo myslené na neprispôsobivých jazdcov, že budú eliminovaní a odstavení. Výsledok bol asi taký, že som neblúdil, nezišiel som z cesty a ako milovník prírody viem, že som jej vedome neublížil.

Čo sa týka trate, veľmi jednoduchá na rovine, minimálne prevýšenia , hm no ale potom to prišlo, BLATO ale také, že ho ešte aj doteraz mám doma v práčke, to nie, že auto je od blata, to ako keby som sa oblečený ako diviak v blate váľal. Celá trať prevažne suchá, miestami narušená riadnym blatom, narušujú ju len špeciálky: tentokrát to boli 4 vymakané, premyslené, naoko jednoduché, no v skutočnosti veľmi technické sekcie. Itinerár plával v blate, aby sme spolu s navigátorom Tomáškom Liptákom niečo videli, sme ho museli najskôr umyť. Zo 137 posádok nedorazilo do cieľa len 42 posádok, musím povedať bolo to naozaj náročné.