športová organizácia cyperskí rytieri

Niečo málo  z histórie športovej organizácie Securimag, ktorá dnes funguje ako Asociácia Cyperskí rytieri. Dôvod bol prostý. Bol som pasovaný za Cyperského rytiera.

V roku 1999 sme založili občianske združenie Securimag .Bola to vlastne, ako som už spomínal aj v súčasnosti je,  asociácia adrenalínových športov. Jej činnosti sú udané a popísané v stanovách Cyperských rytierov.

Ako základnú činnosť sme organizovali tzv. „Tábory na prežitie“. Boli zamerané na branno športovú činnosť. Tábor prebiehal  prevažne na Muránskej planine. Avšak také tie prvé pokusy  prebiehali v lokalite Vyšného a Nižného Skálnika. Krásna príroda, rozmanitý terén, výškové prevýšenia možnosti zlaňovania,  jaskynné priestory a úkryty na bivakovanie po starom kameňolome z hradu Maginhrad , dostatok pitnej vody priamo z  prameňov Skálnika. Podmienky k táboru na prežitie ako stvorené. Avšak  k táboru na prežitie patrí aj premiestňovanie sa z bodu A do bodu B a lokality ako Skálnik ,Zzbojská a vodná nádrž Teplý vrch boli na túto činnosť ideálne. Vzdialenosti  medzi týmito lokalitami predurčovali úspech na tábor či výcvik ktorý je zameraný na prežitie.Ďalšou činnosťou ktorou sme sa „vryli“  do podvedomia širšej verejnosti a hlavne mládeže bol šport paintball. Rimavskej Sobote sme ho „predstavili“  prvý krát už v roku 1998. Družstvo, ktoré nás preslávilo  „original psycho team“ tvorilo 5 hráčov v zložení Ladislav Házik , Stanislav Hukel , Rudolf Merčák , Peter Vysnyai , Jozef Tokár a náhradník Pavol Vysnyai. Samozrejme hráčov bolo viac nedá sa mi nespomenúť bratov Mareka a Janka Jurkemika , Michala Kalinu , Radoslava Radu a Eugena Baloga.

Boli to super časy. Som veľmi rád že aj po vyše desiatich rokoch asociácia stále funguje, rozrastá sa a že jej pozitívna filozofia je stále aktuálna.